Çelik Kapı Boyama

Ev ve pek çok mekân için hem güvenlik hem de konfor detayı açısından en çok tercih edilen yapılar çelik kapılardır. Çelik kapılar çelik lama adı verilen sağlam parçalar ile tamamlanmış, herhangi bir darbe, zorlama sonucu kırılamayacak ve açılamayacak kadar sağlam yapılardır. Öncelik elbette güvenlik olması nedeni ile artık günümüzde çelik kapılar görsel bir tanımlamanın dışında daha çok sağlam yapılar olması nedeni ile tercih ediliyor.

çelik kapı tamiri

Bu kapılarda bulunan oldukça güçlü olan destek sistemi sayesinde en sert cisimler bile müdahale edildiğinde kırılması imkânsızdır. Ancak bir çelik kapının sağlamlığını belirleyen de elbette işçiliği ve kalitesidir. Bunun yanı sıra çelik kapı boyama konusu da üreticilerin ve tadilat ekibinin dikkatlice tamamlaması gereken işlerin başında gelir. Çelik kapılar tam anlamı ile çelikten oluşan ya da ahşap ve çelik karışımı ürünlerden oluşan yapılardır. Çalışmalarımızda bu özellikler göz önünde bulundurularak bakım ve onarım ve boyama işlemine karar vermekteyiz.

Çelik Kapı Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Her kullanım malzemesi gibi çelik kapılar da belirli bir süreden sonra boya ve bakım isteyen ürünlerdendir. Boyası soyulmuş, rengi atmış veya gövdesinde çizilmeler ya da dökülmeler başlamış çelik kapılar boyanabilmektedir. Ayrıca son dönemlerde üretilen boyalar çelik kapınızı ilk gün ki haline çevirebilmektedir. Çelik kapı boyama işlemi kapının üretim özellikleri baz alınarak yapılan bir işlemdir. Kapı, yapısı itibari ile ahşap karışımı ise bu ayrıntı dikkate alınarak boya seçimi yapılmalıdır.

Eğer çelik kapı tam anlamı ile çelik detaylardan oluşuyorsa, yine buna göre boya seçimi yapılarak boyama işlemi tamamlanmalıdır. Bazı çelik kapıların dokuları özel boya gerektirdiği için bu durumun oldukça iyi analiz edilmesi gerekiyor. Bu nedenle çelik kapı boyalarının kapı yapısına uyumlu boyalar olması önem taşıyor. Bu detaylar tamamlandıktan sonra ilk etapta kapı ve detayları iyice temizlenerek boyama işlemi yapılmalıdır. Çelik kapı boyama işleminden sonra gerekli görüldüğü takdirde vernik ya da cilalama işlemi yapılmalıdır.

Çelik Kapılar Hangi Renk Boyanmalıdır?

Çelik kapılar ilk üretildiği yıllarda standart renk skalasına sahipti. Ancak günümüzde her renk ve her desende çelik kapı seçeneklerine rastlamak mümkün olabiliyor. Çelik kapılar klasik boyama usulü ile üretilenler ve diğer farklı renk ve desenler ile tasarlananlar olarak gruplandırılabilir. Klasik renk detayına sahip olanlar genel anlamda kahve ve tahta rengi detayındadırlar. Farklı renk özelliği olanlar ise desenli, beyaz ve diğer pek çok renk detayı ile üretilen özellikleri içeriyorlar. Çelik kapı boyama aşamasında kapının hangi renk olduğu önemlidir.

Farklı bir renk kapıya zıt bir boya yapmak kapının özelliğini bozabilir. Mümkün mertebe daha önceki boya ve aynı boya kalitesi ile boyanması uygun olacaktır. Bazen kapıların dış kısımları farklı renk ile tamamlanmış olabilir. Bir renk kuşağı oluşturmak için de iç renkler daha açık ya da koyu halde çalışılmış olabilir. Kapı renklerinde ve boyama aşamasında bu detaylar dikkate alınarak sorunsuz bir şekilde çelik kapı boyama işlemi tamamlanmalıdır. Bazı yapılarda ana kapı rengi, bina duvarları rengi ile uyumludur. Bu tarz yapılarda çelik kapı boya rengi de bu şekilde istenebilir. Çelik kapı boyama işlemi yapılırken bu ve benzeri durumlara dikkate alınarak bina görselliği korunabilir. Kurum olarak öncelikle bu detaylara dikkat ederek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Eski Çelik Kapı Boyanır Mı?

Çelik kapılar sağlamlığı ve kalitesi ile ön planda olan ürünlerdir. Ancak her ürün gibi belirli bir z aman diliminden sonra eskiyebilirler. Eski çelik kapılar da bakım ve onarım işlemi yapılarak son derece kullanılabilir bir hale getirilebilir. Aynı şekilde eski çelik kapılar da gayet başarılı boyama işlemleri yapılabilir. Eski çelik kapı boyama işleminde bazı detaylar önemlidir. Öncelikle kapının tadilat gereken noktaları tamamlanmalıdır. Herhangi bir arıza söz konusu ise giderilmelidir. Soyulma gibi sorunlar söz konusu ise bir zımpara yardımı ile bu soyulmalar giderilmelidir.

Eski çelik kapılarda doğru boya seçiminden sonra öncelikle kapının bakımı ve arıza tamamlandı ise boya işlemi başlanmalıdır. Bunun öncesinde kapının daha freş görünü açısından parlatma işlemine önem verilmelidir. Boya öncesi ilk cila işlemi boyanın kalıcılığını arttırdığı gibi, iç bölümden kapınızın bakımını sağlayacak bir unsurdur. Bu aşamadan sonra ilk boya etabı denilen süreçle birlikte boyama işlemi yapılmalıdır.

Sprey Boya İle Çelik Kapı Boyanır Mı?

Sprey boya denince ilk akla gelen şey olumsu gibi algılansa da özellikle son yıllarda üretilen boyalar ile oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Sprey boyalar ile de çelik kapı boyama işlemi yapılabilir. Sprey boyalar kullanım açısından kolaylık sağlasa da her boyama aşamasında olduğu gibi uygulama tekniği önemlidir. Sprey boyalar belirli bir basınç uygulayarak püskürtme yöntemi ile kullanıldığı için renk eşitliğine dikkat edilmelidir. Gelişi güzel püskürtülen sprey boyalar kapı üzerinde renk fazlalığı ve renk azlığı bırakabilir.

Bu durum da istenmeyen boyama hatalarını ortaya çıkararak kapıda kötü bir görünüme sebep olur. Bu nedenle boyama işlemi esnasında boyama tekniği ve boyama işlemini yapan kişilerin uzman kişiler olması önemlidir. Her sprey boyanın da çelik kapı boyama işleminde kullanılamayacağını bilmek ve buna göre seçim yapmak gerekiyor. Bunun için boya seçimi yapmadan önce malzemenin içeriğinin çelik kapı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek önem taşıyor.

Çelik Kapı Boyası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik kapılar hem sağlamlığı hem estetik görünümü ile her alanda kullanılan yapı malzemelerimin başında geliyor. Çelik kapı boyama işlemi de bu tasarımlarda en sık yapılan işlemler arasında yer alıyor. Çelik Kapı Boyama işlemi öncesinde ilk detay doğru bir boya seçimi yapılmasıdır. Öncelikle boyanın kapı dokusu ile uyumu ilk dikkat edilecek detaylardan biri olmalıdır. Yoksa çelik kapı boyama işleminde beklenilen sonucu elde etmek mümkün olmayacaktır.

Boya seçiminde diğer detay ise kapının silinebilmesine olanak veren içerikte bir ürün olmasıdır. Çelik kapılar çoğunlukla silinebilen ve suya veya farklı bir temizlik ürününe dayanabilen yapılardır. Eğer kapı boyama esnasında talep edilen detaylar arasında boyanın parlak ya da mat olması gibi ayrıntılar söz konusu ise bu detaya da dikkat etmek gerekiyor. Son olarak da aldığınız ürünlerin fiyatları konusunda da bilgi almak bütçe açısından da artı değer olarak karşınıza çıkacaktır.

Çelik Kapı Boyama Fiyatlar

Çelik kapı boyama fiyatları kapının büyüklüğüne ve kullanılan boyanın kalitesine göre değişim gösterir. Kapılar sıradan bir boya ile boyanmayacağı gibi, ucuz maliyet ile boyama yapıldığı takdirde çok kısa sürede boyalar atacak ve kötü bir görünüm oluşacaktır. Kapıların boyama fiyatları genel anlamda boyayı yapan firmanın profesyonel olup olmadığı ile doğru orantılıdır. Bir diğer detay ise bazı çelik kapılar desenli olması nedeni ile birden fazla renk ile boyama yapılması gerekli olan yapılardır.

Bu ve benzeri durumlarda işçiliğin artması gibi nedenler de çelik kapı boyama fiyatlarında değişikliğe sebep oluyor. Çelik Kapı Boyama fiyatlarında en temel belirleyici özellik ekibin profesyonel olması, boyama garantisi, boya kalitesi ve boyanacak kapı adedi gibi detaylara göre belirleniyor. Çelik kapı boyama işlemlerinizde uzun yıllardır tecrübeli ekibimizle hizmet veren kurumumuzdan gönül rahatlığı ile destek alabilir ve çelik kapılarınızda sağlıklı ve güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri

İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri İzmir Gaziemir Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri Nedir? […]

Osmaniye Çelik Kapı Tamiri

Osmaniye Çelik Kapı Tamiri Osmaniye Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Osmaniye Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri

Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri Şanlıurfa Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Merkezi Kilit Tamiri

Merkezi Kilit Tamiri Merkezi kilit tamiri yapmak için firmamız özveri ile çalışmaktadır. Çelik kapılar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Firmamız oluşan problemleri çözmek için hizmet vermektedir. Merkezi kilit tamiri ve onarımı profesyonel bir ekip ve son derece kaliteli olan malzemeler, ustanın tecrübesi ve bakış açısı ile olası tüm sorunları ve problemleri gidermek güvenilir bir şekilde […]

Çanakkale Çelik Kapı Tamiri

Çanakkale Çelik Kapı Tamiri Çanakkale Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Çanakkale Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Sinop Çelik Kapı Tamiri

Sinop Çelik Kapı Tamiri Sinop Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Sinop Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]