Çelik Kapı Sökme Takma

Çelik kapı ürünleri için belirli bir zaman diliminden sonra tadilat gerektirebilir. Bunun için de sökülmesi gerekebilir. Ya da yeni yapılan evler ve ya tüm yapılar için çelik kapı sökme takma işleminin yapılması gerekebilir. Bu ve benzeri durumlarda bu işlemleri kesinlikle işi bilen ustaların yapması gerekiyor. Alanında uzman olmayan ve gelişigüzel takma ve sökme işlemi yapan kişiler hem kapı girişine hem de kapının kendisine zarar verebilmektedirler. Çelik kapılar farklı çeşitlerde ve özelliklerde olduğu için her bir kapı için ayrı çalışmalar yapılması gereklidir.

çelik kapı tamiri

Bazı kapılar tamamen çelik dokusu işe üretildiği için bu ürün için kullanılan malzemeler farklı olacaktır. Yine bazı çelik kapı ürünleri çelik ve karışım malzemelerden üretildiği için bu tür yapılar için de farklı bir takma ve ya da sökme işlemi yapılması gerekebilir. Çelik kapı sökme takma işlemi esnasında kapıya ve ürüne zarar vermeden yapılan çalışmalar en sağlıklı ve güvenilir olanlarıdır. Her ne kadar çelik kapılar güvenlik açısından en çok tercih edilen yapı malzemeleri olsa da, ürünün montaj aşaması başarılı yapılmaz ise kolaylıkla hırsızlar kapıyı sökebilir ya da kırabilirler.

Çelik Kapı Sökme Takma İşleminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Çelik kapı sökme takma işleminde ilk öncelik etrafa zarar vermemek olmalıdır. Kapı aralığı, bina ölçüsü ve diğer detaylar önceden ya da işlem öncesi mutlaka tespit edilmelidir. Bir diğer önemli husus ise kendinize zarar vermemeniz gerektiği konusudur. Özellikle belirli sökme ya da takma aparatları ile kapı sökme işlemi yapılacağı için, kullanımları konusunda mutlaka eğitim almış kişiler bunu yapmalıdır. Kapıların sökme işlemi esnasında çelik kasanın iki bölümden oluştuğunu bilmek gerekiyor. İç kasa ve dış bölüm olarak tasarlanan kapılarda her iki detay birden çıkarılamayacağı için, her biri sıra ile çıkarılmalıdır.

Kapıların sökme işlemi sırasında kapı ölçüleri ve takma bölümlerine zarar vermeden bu işlem yapılmalıdır. Yoksa diğer kapı takılacağı zaman hasar alan yerler sorun çıkartacaktır. Özellikle çelik kapı sökme takma işlemi esnasında vidalama yapılan bölgelerden aparatlar dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır. Çelik kapı vidaları sert bir dokudan oluşsa da çıkarılacağı noktada profesyonel malzemeler kullanılmalıdır. Daha sonra bu bölüme kapı takma işlemi yapılacaksa, vidanın çıktığı yer kesinlikle zarar görmemelidir. Çelik kapılar bazen ekstra demir çubuklar ile tasarlanır. Bu çubukları çıkarırken oldukça dikkatli olmak gerekmektedir.

Çelik Kapı Sökme İşlemi Nasıl Yapılır?

Çelik kapılar farklı aşamalardan oluştuğu için bu detaya göre çelik kapı sökme takma işlemi yapılmalıdır. Çelik kapının arka yüzü ve öne yüzü genellikle ayrı birer bölümden oluşur. Öncelikle kapı üzerinde varsa detaylı bölümler sökülüp çıkarılır. Günümüz çelik kapı modellerinde genellikle pek çok detay sonradan montajlandığı için bu es geçilmemesi gereken bir detaydır. Örneğin ekstra anahtar delikleri, daha sonradan yapılan dijital güvenlik alarmları bunlardan başlıcalarıdır.

Kapı kolları ve kapı dürbünleri de çelik kapı bağlantılı değilse dikkatlice gövdeden ayrılmalıdır. Kapıyı tam anlamı ile sökebilmek için öncelikle bu detaylardan kurtulmak gerekiyor. Daha sonra iç kasa çelik kapının bölümünden dikkatli bir şekilde çıkarılmalıdır. Bu işlem yapılırken matkap ile vidalar kapıya zarar vermeden uygun bir şekilde çıkarılmalıdır. Çelik kapı sökme takma işlemlerinde kesinlikle doğru bir ekip çalışması yapmak gerekmektedir. Gelişigüzel yapılan çalışmalar hem zaman kaybı oluşturacaktır hem de kapıya ve eve zarar verecektir.

Çelik Kapı Takma İşlemi Nasıl Yapılır?

Çelik kapı takma işlemi aslında kolay bir işlem gibi gözükse de son derece titizlik isteyen bir iştir. Çelik kapı montajı öncesinde gerekli olan malzemeler eksiksiz tedarik edilmelidir. Çelik kapılar oldukça sağlam yapılar olduğu için belirli ürünlerin desteği ile montajı yapılabilmektedir. Ancak ev, villa, okul ya da işyeri gibi mekanların ölçülerine göre de kapı takma işlemi yapıldığını dikkate alarak hazırlıkları bu yönde gerçekleştirmek önem taşıyan bir unsurdur. Çelik Kapı Sökme Takma işlemi esnasında ilk önce kapının kasa bölümü takılır.

Kapı iki etaptan oluşuyorsa dış kısmını da profesyonel bir şekilde vidalayarak işlemi sorunsuz olarak tamamlayabilirsiniz. Bir diğer önemli detay ise kapı arasında kalan boşlukların uygun bir malzeme ile doldurulmasıdır. Bazı çelik kapı montajlarında uygun yapıştırıcı köpükler kullanıldığı gibi. Bazılarında ise çimento tercih edilebiliyor. Çelik kapının büyüklüğüne, şekli ve kapı aralıklarının boşluğuna göre çimento ya da diğer dolgu malzemeleri kullanılabilir.

Kapı Sökme ve Takma İşleminde Hangi Malzemeler Gereklidir?

Çelik kapıları sıradan malzemeler ile sökmek imkânsızdır. Bozulmadan ve herhangi bir hasar almadan Çelik Kapı Sökme Takma işlemi yapabilmek için doğru malzemelerin kullanılması şarttır. Bu malzemeler. Vida sökme işlemi ve diğer sökme takma işlemleri için uygun bir matkap olmalıdır. Şarjlı tornavidalar da kapı sökme ve takma esnasında sıkça kullanılan cihazlardır. Özellikle çelik kasaların sağlamlığı için iyi yapıştırma özelliğine sahip köpükler temin edilmelidir. Eğer sökülecek kapınız tahta yapıda ise ya da demir tahta karışımı ise bir testereye mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Kapınızın ilk girişinde boşluk oluşmaması için sağlam bir mermer de bulundurmanız gerekenlerden biridir.

Dijital Eklemeli Çelik Kapı Malzemeleri

Çelik kapı için dijital eklemeler yapılacak ise elektrik bağlantıları için korumalı cihazları mutlaka temin etmeniz gerekiyor. Kapı sökme ve takma esnasında kaybolma ihtimalini göz önünde bulundurarak yedek vida ve yedek bir malzeme çantası bulundurmalısınız. Bazı çelik kapılarda kapı kolu uyumsuzluğu sorunu yaşanabildiği için, ekstra kapı kolu ve aparatlarını da yedek olarak bulundurmak gerekiyor. Çelik kapı sökme takma işlemleri esnasında ellerinizi korumak için mutlaka kalın eldivenler bulundurmanız gereklidir. Çelik kapı kasaları için destekleyici malzemeleri kapı sökme ve takma esnasında oldukça önemli ürünlerdir. Mutlaka bulundurulması gerekmektedir.

Çelik Kapı Malzemeleri Nasıl Takılır?

Çelik kapılar bölüm bölüm olduğu için pek çok malzemede sonradan montajlanır. Çelik kapıda ana kasa takıldıktan sonra öne bölüm montajlanır. Daha sonra çelik kapının modeline ve büyüklüğüne göre diğer işlemler yapılır. Ancak çelik kapı takılmadan önce kapı alanı mutlaka ölçülmelidir. Çelik kapının kapı açısına uygun olmaması ve çok küçükte olsa fazlalık oluşturması ciddi bir sorun teşkil edebilir ve zaman kaybına sebebiyet verebilir. Çelik kapı açısına oturtulduktan sonra diğer malzemelerin takılması işlemine başlanmalıdır. Bazı çelik kapılarında kasa kaplaması mevcuttur. Bunun için kasa takıldıktan sonra çelik kapı malzemesine uygun bir yapıştırıcı ile desteklenmelidir.

Çelik Kapı Montaj İşlemleri

Bazı çelik kapıların kolları ve dürbünleri daha sonradan montajlanabilir özellikte olan ürünlerdir. Bunların takılması için doğru vidalama ve montajlama tesisatınızın mutlaka yanınızda olması gerekiyor. Çelik kapı sökme takma işlemi esnasında güvenlik alarmı ve kamera gibi cihazlarında dikkatli takılması gerekir. Özellikle dijital olan bu ürünler profesyonel kişiler tarafından kapıya montajlanmalıdır. Güvenlik alarmlarının bağlantılarının doğru yapılması mekân güvenliği için çok önemlidir. Eğer çelik kapı sökme ve takma işlemlerinizin sorunsuz halledilmesini istiyorsanız ve uzun yıllar ürünlerinizi konforlu bir şekilde kullanmayı tercih ediyorsanız firmamızdan destek alabilirsiniz.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri

İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri İzmir Gaziemir Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. İzmir Gaziemir Çelik Kapı Tamiri Nedir? […]

Osmaniye Çelik Kapı Tamiri

Osmaniye Çelik Kapı Tamiri Osmaniye Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Osmaniye Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri

Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri Şanlıurfa Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Şanlıurfa Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Merkezi Kilit Tamiri

Merkezi Kilit Tamiri Merkezi kilit tamiri yapmak için firmamız özveri ile çalışmaktadır. Çelik kapılar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Firmamız oluşan problemleri çözmek için hizmet vermektedir. Merkezi kilit tamiri ve onarımı profesyonel bir ekip ve son derece kaliteli olan malzemeler, ustanın tecrübesi ve bakış açısı ile olası tüm sorunları ve problemleri gidermek güvenilir bir şekilde […]

Çanakkale Çelik Kapı Tamiri

Çanakkale Çelik Kapı Tamiri Çanakkale Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Çanakkale Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]

Sinop Çelik Kapı Tamiri

Sinop Çelik Kapı Tamiri Sinop Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Sinop Çelik Kapı Tamiri Nedir? Çelik kapılar güvenlik […]