Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

çelik kapı tamiri

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

Çelik Kapılarda Oluşan Sorunlar

Çelik kapılar uzun süre kullanımlarda zamanla bazı sorunlara yol açabilir. Bu kapıların bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Firmamız bu konuda alanında uzmandır. Her türlü Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet vermektedir.

Çelik kapılarda zamanla oluşan sorunlar şu şekildedir; Kapının sert kapanması ya da kapanmaması, menteşe ile ilgili sorunlar, kilit arızası sorunu, fitil yıpranması, kapı düşmesi ya da alınan bir darbe sonucu kapıda oluşabilecek çeşitli hasarlar şeklindedir. Oluşabilecek bütün bu sorunlar sonrasında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Kapının Sert Kapanması Sorunu

Çelik kapının sert kapanıyor olması sorunu müşterilerimizden aldığımız en çok şikâyetler arasındadır. Böyle bir sorun kapının düzgün bir şekilde monte edilmemesinden kaynaklı olabilir. Montajında ya da sonrasında oluşan bir sebeple kapı eğri duruyor olabilir.

Bu gibi durumlarda kapının gönyeye alınması ve düzeltilmesi gerekir. Gönyeye alma işlemi yaparken kapı menteşeleri çıkartılır ve kapı tekrar ayarlanır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında firmamız ile irtibata geçilmeli ve sorun hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı için gelecek olan ustalarımız gerekli alet edevatları ona göre getireceklerdir.

Çelik Kapılarda Menteşe Sorunu

Menteşe sorunu Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı sırasında çok karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun menteşelerin kasması ya da kırılması sonucunda ortaya çıkabilir. Bu da kapıların düzgün kapanmamasına ve kapanırken rahatsız edici bir ses çıkarmasına sebep olabilir. Bu ses ev halkını rahatsız edeceği gibi komşuları da rahatsız edebilir.

Çelik kapıların uzun süre kullanımında menteşe bölümleri yağsız kalabilir. Menteşelerde zamanla küflenme meydana gelebilir ya da menteşe arasına bir cisim sıkışabilir. Bu durumda menteşe sorununa yol açar. Böyle sorunlarda menteşenin değiştirilmesi ya da yağlanması gerekir.

Kapı bozuk bir şekilde kullanılmaya devam ederse kolay bir şekilde çözülebilecek bir sorun iken daha büyük sorunlara sebep olabilir. Böyle bir durumda servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kapı Kilit Arızası

Çelik kapılar, yüksek güvenlik sağlayan çeşitli kilitleme sistemlerinden oluşur. Dışarıdan herhangi bir darbe almadığı sürece uzun süre sorun çıkarmaz. Fakat değişik mekanizmalara sahip bu sistemin düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekir.

Çelik kapıların en önemli kısmı kilitleme sistemidir. Genellikle dış bölgelerde kullanılan çelik kapılar güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kilitleme sistemi düzgün çalışmayan kapılar kilitlenme sorununa yol açar. Düzgün kilitleme yapmayan bir kapı kolayca açılır ve buda istenmeyen bir durumdur.

Kilitleme sisteminde herhangi bir arıza oluşup oluşmadığı ara sıra kontrol edilmesi gereken bir konudur. Kilitleme yaparken anahtar da zorlama oluşuyorsa bakmak gerekir. Açıp kapatırken kilitlemede oluşacak zorlanmalar zamanla kilitlenmeme gibi sorunlara yol açabilir. Anahtar dönmüyor, kilitleme sistemi devreye girmiyor ya da zorlanıyorsa bu durumlarda Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı yapan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Fitil Yıpranma Arızası

Çelik kapılarda, silikon ve sert plastikten yapılmış fitiller mevcuttur. Bu fitiller kapıların daha yumuşak bir şekilde kapanmasını sağlar. Aynı zamanda dışarıdan gelebilecek ses toz gibi etkilerin ortadan kaldırılması görevini üstlenir.

Çelik kapı fitilleri kapı ile kasa arasında bulunur. Burada oluşabilecek boşluğu ortadan kaldırır. Kasa ile kapı arasında çarpmayı engelliler. Uzun süreli kullanımlarda bu fitiller aşınmakta ve yıpranmaktadır. Dolayısıyla işlevini yerine getirememektedir. Böyle bir durum dışarıdan gelebilecek gürültü ya da kirliliği engellemediği gibi aynı zamanda herhangi bir hırsızlık girişiminde kapının daha kolay açılmasına sebep olur.

Basit bir detay gibi görünen fitillerin işlevi oldukça fazla ve önemlidir. Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı sırasında ortaya çıkan fitil değiştirme işlemi oldukça kolay bir iştir. Fitil değiştirme ya da bakım hizmetleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çelik Kapı Kol Arızası

Kapıyı açıp kapatmaya yarayan kapı kolları, kapının en çok kullanılan bölümüdür. Kapı kolu çok kullanımına bağlı olarak arızalanması da yüksek ihtimaldir.

Kapı kolu iki türlüdür; Sadece içerden açılan kapı kolu ve hem içerden hem dışardan açılan kapı kolu şeklindedir. Sadece içeriden açılan kapı kolları özellikle dış kapılarda tercih edilen bir kol türüdür. Kapı kolu arızalarında kol hareket etmeyebilir ya da basıldığı zaman mekanizma çalışmaz ve kapı açılmayabilir. Böyle Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı durumlarında kolun değiştirilmesi ya da içinde bulunan mekanizmanın tamir edilmesi gerekir.

Çelik Kapılarda Kesme Ve Yükseltme İşlemi

Binalar yeni yapıldığı zaman takılan kapılar mevcut yerdeki ölçüler temel alınarak yapılır. Zaman içerisinde fayans ya da parkelerden oluşan kabarmalar kapıların açılıp kapanmasını zorlaştırmaktadır. Yerdeki problemin çözülemediği durumlarda kapının boyunun kesilmesi ya da kapının yükseltilmesi gerekir.

Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı yapılırken kesme işlemi genellikle kapının alt kısmından gerçekleştirilir. Kapının alt kısmından bir miktar kesilerek daha rahat hareket etmesi sağlanır.

Kapı yükseltme işleminde ise kapının sökülerek bir miktar yukarı kaldırılması gerekebilir. Çelik kapının menteşelerin de meydana gelen problemler sonucunda kapı aşağı kaymış olabilir. Bu durumda menteşelerin sökülüp tamir edilmesi ve kapının uygun yerine montajının yapılması gerekir.

Çelik Kapı Görünümünü Değiştirme

Çelik kapıların çok çeşitli renk ve modelleri mevcuttur. Kapılar ahşap giydirme ve ya boyalı olabilir. Kapı görüntüsünden ve renginden zamanla sıkılabilir değiştirmek isteyebilirsiniz. Ya da oturduğunuz evde mobilyalarınız ile uyumlu bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Dışarıdan alınan bir darbe sonucu kapının dış yüzeyini yenilemek gerekebilir. Çelik kapıların, zamanla dışındaki boyalar yıpranabilir.

Özellikle çelik kapılar dış cephede bulunuyorsa, Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı sırasında bu sorunla daha çok karşılaşılır. Dışarıda her türlü yağmur, dolu ve güneş gibi etkenlere maruz kalan kapılar daha çok yıpranır. Zamanla dış etkiler sonucu kapı üzerindeki boyalar bozulmalara ve soyulmalara başlar.

Çeşitli sebepler sonrası kapının dış yüzeyi değiştirilmek istenebilir. Herhangi bir sebeple değiştirmek istediğiniz kapılar için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstediğiniz renk ve model seçenekleri size sunulur. Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı ile ilgili neler yapılması gerektiği konusunda karar verildikten sonra kapı ölçüleri alınarak yenileme işlemi tamamlanır. Öncelikle kapı üzerindeki boyalar zımpara yardımı ile temizlenir ve tekrar boya ve vernik uygulaması yapılır.

Çelik Kapı Çeşitleri

Çelik kapılar son zamanlarda güvenlik sebebiyle daha çok kullanılmaya başlamıştır. Çok farklı özelliklere sahip çelik kapılar mevcuttur. Çok farklı modellerde çelik kapı üretimi gerçekleşmektedir.

Daire girişinde kullanılan çelik kapılar, işyerlerinde kullanılan çelik kapılar, villalarda kullanılan çelik kapılar, apartman girişinde kullanılan çelik kapılar gibi kullanım alanları mevcuttur. Farklı kullanım alanlarına sahip olan çelik kapılar, farklı modellerde üretimi yapılmaktadır.

Kullanılan sacın kalınlığına ve dış görünümün farklı oluşuna göre çelik kapı seçenekleri mevcuttur. Ekonomik çelik kapılar, lüks çelik kapılar, ekstra seri çelik kapılar gibi modellerde üretimi mevcuttur. Bu sebeple çelik kapı tadilat işleri de biraz daha zorlaşmıştır.

Başmakçı Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet veren firmamız kapılarla ilgili ortaya çıkabilecek bütün bu sorunları gidermektedir. Deneyimli ve uzman kadrosu ile sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

Başmakçı Çilingir Fiyatları

Anahtarcılar ve Çilingirler Odası Tarifesine Uygun 2020 Güncel Çilingir Fiyatları 09:00 / 21:00 [ Gündüz ] Çilingir Ücreti 21:00 / 09:00 (Gece) Çilingir Ücreti Kapı Açma Ücreti 100 TL – 200 TL Kapı Açma Ücreti 200 TL – 250 TL Kilit Değiştirme Ücreti 100 TL – 200 TL Kilit Değiştirme Ücreti 100 TL – 200 […]

Başmakçı Kale Kilit Servisi

Başmakçı Kale Kilit Servisi Başmakçı Kale kilit alanında uzman bir firmadır ve pek çok insanın güvenini kazanmayı başarmıştır. Kale kilit servisi hangi hizmetleri verir sorusuna verilecek cevaplar ise oldukça fazladır. Bu servisi veren çilingir firmaları, kilitlerle ilgili her sorunu çözme imkanına sahiptirler. Kale marka kilitlerde meydana gelen hidrolik problemleri, kale kilit servisi tarafından kısa süre […]

Başmakçı Çelik Kapı Boyama

Başmakçı Çelik Kapı Boyama Ev ve pek çok mekân için hem güvenlik hem de konfor detayı açısından en çok tercih edilen yapılar çelik kapılardır. Çelik kapılar çelik lama adı verilen sağlam parçalar ile tamamlanmış, herhangi bir darbe, zorlama sonucu kırılamayacak ve açılamayacak kadar sağlam yapılardır. Öncelik elbette güvenlik olması nedeni ile artık günümüzde çelik kapılar […]

Başmakçı Stildoor Çelik Kapı Tamiri

Başmakçı Stildoor Çelik Kapı Tamiri Evlerimizde iş yerlerimizde birçok sahada kullanılan çelik kapı belli bir zaman sonra çok kullanılmaktan dolayı kapı zamanda özelliğini yitirmektedir. Ve özellikle bu çelik kapılar ağırlığından dolayı ya gönyeden kayabiliyor ya da yere sürtünmeler oluyor. Bu da bulunduğumuz yerde dışarıda ya da içeride kalmamıza neden olur. Bu sorunlarla karşılaşmamak için mutlaka […]

Başmakçı Çelik Kapı Onarımı

Başmakçı Çelik Kapı Onarımı Çelik kapılar sac ve çelik malzeme ile güçlendirilmiş kapılardır. Günümüzde çelik kapıların kullanım derecesi ahşap ve demir kapılara göre oldukça fazladır. Sık kullanılmasının bir nedeni olarak güvenlik bir yana, estetik görünümü de insanlar tarafından tercih edilmektedir. Görünümü ve güvenliği açısından yaygın olarak kullanılan çelik kapılar, uzun süreli kullanımlarda bazı arızalara neden […]