Evciler Çelik Kapı Fitili Değiştirme

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme son derece önemli bir konudur. Uzman firmalar tarafından kapı fitili değiştirme işlemi gerçekleştirirler. İç mekanda sıcaklık çok önemli bir husustur. İç mekan içerisinde bulunan hava sıcaklığı verimliliği çok büyük oranda kapı ve pencerelerdeki fitillerin yıpranması ile oluyor. Kapı ve pencere fitilleri belli aralıklarla değiştirilmesi gerekir. Pencere ve kapı fitilleri değiştirilmezse yıpranma olur ve kapı pencerelerden soğuk girmeye başlar. Kapı fitillerinin değiştirilmesi kış aylarında ısınma giderlerin de büyük fark olur. Iç mekanda hava sıcaklığı ve sirkülasyonu olumlu yönde olur. Eğer kapılarınız da ve pencerelerinizde fitiller eskimiş ise evin içerisine soğuk girer.

çelik kapı tamiri

Kapı ve Pencere Fitilini Neden Değiştirmek Gerekir?

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme evin ısısı için çok önemlidir. Kapı ve pencere fitilleri belli bir zaman sonra değiştirilmesi gerekir. Kapı ve pencere fitilinin kullanım süreleri olup bu sürenin iyi takip edilmesi gerekir. Zamanı geçen ve kullanımı biten ömrünü tamamlayan fitiller artık beklenen performansı gösteremez. Isı kaybı olmasının yanı sıra yağmurlu havalarda kapı ve pencerelerde sızma olur. Kapı ve pencerede bulunan fitillerin bir sürü yararı vardır. Yağmur ve kar yağızlarında sızımları engellemesinin yanı sıra gürültüyü engelleme özelliği de vardır. Yıpranan fitiller işlevlerini yerine getirmiyor. Fitil ayrıca hava akımını önleyemeyeceği için Dışarı da ki tozu ve kiri içeri taşır ayrıca içerinin soğumasına neden olur. Bu tür problemler yaşıyor iseniz PVC kapı değiştirme zamanı gelmiştir. Bir an önce kapınızın fitilini değiştirin.

Kapı Ve Pencere Fitili Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli ?

Çelik kapı fitil değiştirme çok uzun sürmeyen ve oldukça basit olan bir yöntemdir. Kapılarınızın ağırlığından dolayı fitiller çok çabuk yıpranabilir. Bu sebepten ötürü kapı fitilleri belli aralıklarla değiştirilmesi gerekilir. Fitillerin belli bir ömrü vardır ve bu süre zarfında fitiller değiştirilmelidir. Kapı ve pencere fitil seçiminde dikkat edilmesi gereken konular vardır. Kapı ve pencerelerin özelliklerine uygun biçimde ve kalınlıkta, uzunlukta olan seçenekleri tercih etmeniz çok daha verimli sonuçlar almanızı sağlar. Verimi sağlayan unsur kapı ve pencere fitillerinin bozulmamış olması ve tahliye kanallarının olduğu gibi düzgün olması gerekir.

Çelik Kapı Fitilleri Takılırken Püf Noktalara Dikkat Edin !

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme işine firmamız tarafından hizmet veriliyor. Son derece özenli ve titiz bir şekilde kapılarınızın fitilini değiştirip evinizin ısı sirkülasyonunu ve toz almasını ya da yağış zamanlarında sızmalar olmasını engellemiş bulunuyoruz. Kapı fitilinin seçimi kadar fitilin takılışı da çok önemli sonuçlar doğruyor. Kapı Fitili daha çok kauçuk özelliğe sahip olan ve kendiliğinden yapışkanlı olabilme özelliklerinde bulunuyor. Kapı fitili takılmadan önce kapıda mevcut olan eski kapı fitili sökülmeli, bunda fitili bir yerden tutup sıyırıp çektiğin zaman fitil kolay bir şekilde kalkacaktır. Daha sonra bulunan tozu ve kiri temizlemeniz gerekiyor. Malzemenin kuruması ile birlikte fitilde bulunan yapışkan kısmı söküp yapıştırmaya başlayabilirsiniz. Kapı fitilini takarken kapıda esneme payını yeteri kadar bırakmalısınız, çok fazla bırakmamaya özen gösterin.

Çelik Kapı Pencere Fitili Yanlış Takılırsa Ne Gibi Sonuçlar Ortaya Çıkar?

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme konusu herkes tarafından ihmal edilen ama asla atlanmaması gereken bir işlemdir. Kapılarınızın sağlığı ve evinizin temizliği için kapı fitillerinin değişimi oldukça önemlidir. Kapı fitilini ilk defa takacaksanız ve daha önce herhangi bir deneyimizin yoksa bir ustadan yardım alabilirsiniz. Aksi takdirde kapınızın fitilini yanlış takabilirsiniz. Yanlış takılması sonucunda kapınızın üzerinde tam olarak tutunamaz. Böylece bir süre sonra hava akımı gerçekleşmeye başlar. Kapı fitili seçerken gereğinden daha kalın seçerseniz kapılarınız daha zor kapanır.

Kapı Fitili Ne İşe Yarar?

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme son derece basit bir işlem olmasının yanı sıra fitil takma bilinmiyorsa işin uzmanına teslim edilmesi gerekiyordu. Kapı fitili, ısı kaybını önlemek veya soğuğu muhafaza etmek, toz ve yağmur, çamur, böcek gibi diş etkenlerden korumak için hem araçlarda hem de kapı ve pencerelerde kullanılır. Her şey gibi belli bir zaman sonra bu fitiller yıpranır. Kapı Fitilleri zaman geçtikten sonra yıpranabilir. Veya gevşeyip, delinebilir bu yüzden işlevini yitirebilir.

Çelik Kapı Fitillerinde Usta Desteği Alınmalı Mıdır ?

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme eğer henüz hiç kapı fitili değiştirmediyseniz ve bu konuda bir bilginiz yok ise yanlış takma olasılığınız oldukça yüksektir. Bu yüzden bir usta yardımı ile fitili taktırabilirsiniz. Aksi durumda yanlış takılan fitiller yağmur, kar, su gibi etkenlerin evinizin içine girmesine sebep olur. Böyle hallerde kapı bir ustaya ya da bir firmaya devredebilirsiniz. Firmamız bu konuda oldukça uzman ve profesyonel ekipler ile çalışıyor. Sizler de firmamızdan hizmet almak istiyorsanız bizleri arayarak bize ulaşabilirsiniz. Araçlar için orijinal kapı fitili bulmanız biraz zor olabilir bu yüzden bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu sebepten ötürü serviste orijinal fabrika üretimi kapı fitili kullanılarak değiştirilmesi en doğrusudur.

Kapı Fitillerini Kendiniz Değiştirebilir misiniz ?

Evciler Çelik Kapı Fitili değiştirme son derece önemli olan bir işlemdir. Firmamız bu hizmeti kusursuz bir şekilde sunarak en iyi şekilde kapı fitillerinizi takıyoruz. Araçlarda kapı fitili kanalları mevcuttur. Buzdolaplarında olduğu gibi bu kanallara fitiller geçme yöntemi şekli ile takılır. Mevcut ilan fitili söktükten sonra kanallar nemli bir bez yardımı ile temizlenirler. Almış olduğunuz yeni kapı fitillerini ittirilerek var olan kapı fitil kanalına takılır. Bu işlem için biraz güç kullanmak ve gücünü devreye koymak gerekir. Ancak kapı fitilini çok çekmemeye ve sündürmemeye, yıpratmamaya özen gösterin. Daha sonra eğer uygun bir boyutta değilse fazla olan kısım kesilir.

Kapı Pencere Fitili Takma

Çelik kapı fitil değiştirme firmamız tarafından yapılmaktadır. Firmamız son derece güvenilir bir firmadır. Uzman kişiler tarafından fitil takımı ve kapı ilgili bütün tamir ve tadilat ile ilgili sorunlar giderilir. Çelik kapılarınıza fitil takmadan önce takılı olan fitili sökmeniz gerekir. Bir noktadan tutup aşağı doğru sıyırmanız kapınızın fitilini kolay bir şekilde sökmenizi sağlar. Sonrasın da ise kalan tozu ve kiri temizlemelisiniz. Temizlediğiniz yerin kuruması ile fitilde bulunan yapışkan kısmı söküp yapıştırma başlayabilirsiniz. Kapı fitilini takarken esneme payını çok bırakmamalısınız esneme payını çok bırakırsanız, kapılarınızdan soğuk, rüzgar, toz, yağmur, kar ve çamur gibi etkenlerin direkt olarak eve girmesi söz konusu olur.

Kapı ve Pencere Fitillerinin Doğru Bir Şekilde Takılmasının Önemi

Çelik kapı fitil değiştirme herkesin kolaylıkla yapabileceği ancak bilmeyen insanlarında kapıya zarar vereceği ya da işlevini tamamen yitireceği bir durumla karşılaşılabilir. Bu yüzden daha önce hiç kapı fitili takmadıysanız takan birini görmediyseniz bu işi bilen birine devretmeniz ya da bir usta çalışmanızda fayda var. Yanlış takılan kapı fitilleri kapınızdan içeri soğuk girer ve evinizdeki ısı sirkülasyonu bir hayli düşer. Bu sebepten ötürü kapı fitillerinin ve pencere fitillerinin doğru bir şekilde takılması gerekir. Bu konuda firmamızdan güvenle hizmet alabilirsiniz.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

Evciler Apartman Giriş Kapısı Tamiri

Evciler Apartman Giriş Kapısı Tamiri Evciler Apartman Giriş Kapısı tamiri çoğu insanların oturdukları apartmanlarda belli bir süre kullanımlardan dolayı giriş kapısı olan kapı kilidinde ve kapı da bozulma ve kilitlenmeyecek ve örtünmeyecek bir durum meydana gelir. Apartmanlarda oturanların bu binaların giriş kapısının sorunsuz kapanır olması bütün apartman oturanları için bir güvence teminatıdır. Evciler Apartman Giriş […]

Evciler Dortek Çelik Kapı Tamiri

Evciler Dortek Çelik Kapı Tamiri Evciler Dortek Çelik Kapı tamiri müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutarak kapılarınızı tamir ediyorlar. Evciler Dortek Çelik Kapı tamiri estetik ve güvenli olması sebebi açısından Günümüz de en çok kullanılan kapi türleridir. Kapılarda uzun süre kullanıma bağlı olarak Kapılarınız da bozulmalar sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunları gidermek için en yakın çilingirden […]

Evciler Oda Kapı Tamiri

Evciler Oda Kapı Tamiri İç mekânların olmazsa olmazı oda kapıları birer dekorasyon ürünü niteliğindedir. Oda kapıları kullanım alanları ve zevke göre değişmekte olan ürünlerdir. Oda kapılarının farklı desen model ve çeşitleri bulunmaktadır. Oda kapıları bazı durumlarda arıza verebilmektedir. Böyle durumlarda yeni bir kapı almak çok maliyetli olabileceği için Evciler Oda Kapı Tamiri çok daha mantıklı […]

Evciler En Yakın Çilingir

Evciler En Yakın Çilingir Anahtarımızı evde unuttuğumuz ve kapıda kaldığımız durumlarda yardımımıza yetişen kişilere çilingir adını veriyoruz. Çelik kapılarda bulunan kilitleri açan ve kilit değişimi de yapan bu firmaların hizmet alanı sandığımızdan çok daha geniştir. Kilit değişimi, çelik kapı tamiri ve bakımı gibi birçok önemli hizmet çilingir firmaları tarafından verilmektedir. Siz de çelik kapınızla ilgili […]

Evciler Kasa Çilingir

Evciler Kasa Çilingir Kapıda kaldığımızda veya kilit değiştirmek istediğimizde sıklıkla başvurduğumuz çilingirler aslında pek çok işi hallediyorlar. Kapı kilidi açmanın dışında birçok önemli konuda bizlere yardımcı olan bu firmaların hizmet içeriğinde kasa çilingir hizmeti, kapı tamiri ve oto çilingir gibi işlemler de bulunuyor. Kilit açma konularında destek veren çilingir firmalarına, maddi varlıklarımızı koyduğumuz kasalar ile […]