İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

çelik kapı tamiri

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

Çelik Kapılarda Oluşan Sorunlar

Çelik kapılar uzun süre kullanımlarda zamanla bazı sorunlara yol açabilir. Bu kapıların bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Firmamız bu konuda alanında uzmandır. Her türlü İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet vermektedir.

Çelik kapılarda zamanla oluşan sorunlar şu şekildedir; Kapının sert kapanması ya da kapanmaması, menteşe ile ilgili sorunlar, kilit arızası sorunu, fitil yıpranması, kapı düşmesi ya da alınan bir darbe sonucu kapıda oluşabilecek çeşitli hasarlar şeklindedir. Oluşabilecek bütün bu sorunlar sonrasında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Kapının Sert Kapanması Sorunu

Çelik kapının sert kapanıyor olması sorunu müşterilerimizden aldığımız en çok şikâyetler arasındadır. Böyle bir sorun kapının düzgün bir şekilde monte edilmemesinden kaynaklı olabilir. Montajında ya da sonrasında oluşan bir sebeple kapı eğri duruyor olabilir.

Bu gibi durumlarda kapının gönyeye alınması ve düzeltilmesi gerekir. Gönyeye alma işlemi yaparken kapı menteşeleri çıkartılır ve kapı tekrar ayarlanır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında firmamız ile irtibata geçilmeli ve sorun hakkında detaylı bilgi verilmelidir. İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı için gelecek olan ustalarımız gerekli alet edevatları ona göre getireceklerdir.

Çelik Kapılarda Menteşe Sorunu

Menteşe sorunu İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı sırasında çok karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun menteşelerin kasması ya da kırılması sonucunda ortaya çıkabilir. Bu da kapıların düzgün kapanmamasına ve kapanırken rahatsız edici bir ses çıkarmasına sebep olabilir. Bu ses ev halkını rahatsız edeceği gibi komşuları da rahatsız edebilir.

Çelik kapıların uzun süre kullanımında menteşe bölümleri yağsız kalabilir. Menteşelerde zamanla küflenme meydana gelebilir ya da menteşe arasına bir cisim sıkışabilir. Bu durumda menteşe sorununa yol açar. Böyle sorunlarda menteşenin değiştirilmesi ya da yağlanması gerekir.

Kapı bozuk bir şekilde kullanılmaya devam ederse kolay bir şekilde çözülebilecek bir sorun iken daha büyük sorunlara sebep olabilir. Böyle bir durumda servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kapı Kilit Arızası

Çelik kapılar, yüksek güvenlik sağlayan çeşitli kilitleme sistemlerinden oluşur. Dışarıdan herhangi bir darbe almadığı sürece uzun süre sorun çıkarmaz. Fakat değişik mekanizmalara sahip bu sistemin düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekir.

Çelik kapıların en önemli kısmı kilitleme sistemidir. Genellikle dış bölgelerde kullanılan çelik kapılar güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kilitleme sistemi düzgün çalışmayan kapılar kilitlenme sorununa yol açar. Düzgün kilitleme yapmayan bir kapı kolayca açılır ve buda istenmeyen bir durumdur.

Kilitleme sisteminde herhangi bir arıza oluşup oluşmadığı ara sıra kontrol edilmesi gereken bir konudur. Kilitleme yaparken anahtar da zorlama oluşuyorsa bakmak gerekir. Açıp kapatırken kilitlemede oluşacak zorlanmalar zamanla kilitlenmeme gibi sorunlara yol açabilir. Anahtar dönmüyor, kilitleme sistemi devreye girmiyor ya da zorlanıyorsa bu durumlarda İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı yapan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Fitil Yıpranma Arızası

Çelik kapılarda, silikon ve sert plastikten yapılmış fitiller mevcuttur. Bu fitiller kapıların daha yumuşak bir şekilde kapanmasını sağlar. Aynı zamanda dışarıdan gelebilecek ses toz gibi etkilerin ortadan kaldırılması görevini üstlenir.

Çelik kapı fitilleri kapı ile kasa arasında bulunur. Burada oluşabilecek boşluğu ortadan kaldırır. Kasa ile kapı arasında çarpmayı engelliler. Uzun süreli kullanımlarda bu fitiller aşınmakta ve yıpranmaktadır. Dolayısıyla işlevini yerine getirememektedir. Böyle bir durum dışarıdan gelebilecek gürültü ya da kirliliği engellemediği gibi aynı zamanda herhangi bir hırsızlık girişiminde kapının daha kolay açılmasına sebep olur.

Basit bir detay gibi görünen fitillerin işlevi oldukça fazla ve önemlidir. İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı sırasında ortaya çıkan fitil değiştirme işlemi oldukça kolay bir iştir. Fitil değiştirme ya da bakım hizmetleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çelik Kapı Kol Arızası

Kapıyı açıp kapatmaya yarayan kapı kolları, kapının en çok kullanılan bölümüdür. Kapı kolu çok kullanımına bağlı olarak arızalanması da yüksek ihtimaldir.

Kapı kolu iki türlüdür; Sadece içerden açılan kapı kolu ve hem içerden hem dışardan açılan kapı kolu şeklindedir. Sadece içeriden açılan kapı kolları özellikle dış kapılarda tercih edilen bir kol türüdür. Kapı kolu arızalarında kol hareket etmeyebilir ya da basıldığı zaman mekanizma çalışmaz ve kapı açılmayabilir. Böyle İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı durumlarında kolun değiştirilmesi ya da içinde bulunan mekanizmanın tamir edilmesi gerekir.

Çelik Kapılarda Kesme Ve Yükseltme İşlemi

Binalar yeni yapıldığı zaman takılan kapılar mevcut yerdeki ölçüler temel alınarak yapılır. Zaman içerisinde fayans ya da parkelerden oluşan kabarmalar kapıların açılıp kapanmasını zorlaştırmaktadır. Yerdeki problemin çözülemediği durumlarda kapının boyunun kesilmesi ya da kapının yükseltilmesi gerekir.

İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı yapılırken kesme işlemi genellikle kapının alt kısmından gerçekleştirilir. Kapının alt kısmından bir miktar kesilerek daha rahat hareket etmesi sağlanır.

Kapı yükseltme işleminde ise kapının sökülerek bir miktar yukarı kaldırılması gerekebilir. Çelik kapının menteşelerin de meydana gelen problemler sonucunda kapı aşağı kaymış olabilir. Bu durumda menteşelerin sökülüp tamir edilmesi ve kapının uygun yerine montajının yapılması gerekir.

Çelik Kapı Görünümünü Değiştirme

Çelik kapıların çok çeşitli renk ve modelleri mevcuttur. Kapılar ahşap giydirme ve ya boyalı olabilir. Kapı görüntüsünden ve renginden zamanla sıkılabilir değiştirmek isteyebilirsiniz. Ya da oturduğunuz evde mobilyalarınız ile uyumlu bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Dışarıdan alınan bir darbe sonucu kapının dış yüzeyini yenilemek gerekebilir. Çelik kapıların, zamanla dışındaki boyalar yıpranabilir.

Özellikle çelik kapılar dış cephede bulunuyorsa, İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı sırasında bu sorunla daha çok karşılaşılır. Dışarıda her türlü yağmur, dolu ve güneş gibi etkenlere maruz kalan kapılar daha çok yıpranır. Zamanla dış etkiler sonucu kapı üzerindeki boyalar bozulmalara ve soyulmalara başlar.

Çeşitli sebepler sonrası kapının dış yüzeyi değiştirilmek istenebilir. Herhangi bir sebeple değiştirmek istediğiniz kapılar için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstediğiniz renk ve model seçenekleri size sunulur. İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı ile ilgili neler yapılması gerektiği konusunda karar verildikten sonra kapı ölçüleri alınarak yenileme işlemi tamamlanır. Öncelikle kapı üzerindeki boyalar zımpara yardımı ile temizlenir ve tekrar boya ve vernik uygulaması yapılır.

Çelik Kapı Çeşitleri

Çelik kapılar son zamanlarda güvenlik sebebiyle daha çok kullanılmaya başlamıştır. Çok farklı özelliklere sahip çelik kapılar mevcuttur. Çok farklı modellerde çelik kapı üretimi gerçekleşmektedir.

Daire girişinde kullanılan çelik kapılar, işyerlerinde kullanılan çelik kapılar, villalarda kullanılan çelik kapılar, apartman girişinde kullanılan çelik kapılar gibi kullanım alanları mevcuttur. Farklı kullanım alanlarına sahip olan çelik kapılar, farklı modellerde üretimi yapılmaktadır.

Kullanılan sacın kalınlığına ve dış görünümün farklı oluşuna göre çelik kapı seçenekleri mevcuttur. Ekonomik çelik kapılar, lüks çelik kapılar, ekstra seri çelik kapılar gibi modellerde üretimi mevcuttur. Bu sebeple çelik kapı tadilat işleri de biraz daha zorlaşmıştır.

İhsaniye Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet veren firmamız kapılarla ilgili ortaya çıkabilecek bütün bu sorunları gidermektedir. Deneyimli ve uzman kadrosu ile sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

İhsaniye Kasa Çilingir

İhsaniye Kasa Çilingir Kapıda kaldığımızda veya kilit değiştirmek istediğimizde sıklıkla başvurduğumuz çilingirler aslında pek çok işi hallediyorlar. Kapı kilidi açmanın dışında birçok önemli konuda bizlere yardımcı olan bu firmaların hizmet içeriğinde kasa çilingir hizmeti, kapı tamiri ve oto çilingir gibi işlemler de bulunuyor. Kilit açma konularında destek veren çilingir firmalarına, maddi varlıklarımızı koyduğumuz kasalar ile […]

İhsaniye Çelik Kapı Kilit Değişimi

İhsaniye Çelik Kapı Kilit Değişimi Yeni bir eve taşınan herkes ilk iş olarak, kapı kilidini değiştirir. Bir kapı kilidi göbeğini değiştirmek aslında çok basit bir iştir. Her şeyden önce, kapının barelinden geçmeniz gerekiyor ve o barel kapıya uygun olmalı. Gel gelelim çelik kapı kilidi değişiminde durum biraz daha farklı ve karmaşıktır. İhsaniye Çelik Kapı Kilit […]

İhsaniye Multlock Çelik Kapı Tamiri

İhsaniye Multlock Çelik Kapı Tamiri İhsaniye Multlock Çelik Kapı tamiri olarak kusursuz bir hizmet veriyoruz. Kapılarınızın bütün tamirat ve tadilat işleri ile ilgileniyoruz. İhsaniye Multlock Çelik Kapı tamiri birçok kişi tarafından çokça tercih edilir. Kapılarda bulunan problemleri tamamen ortadan kaldırıyor. İhsaniye Multlock Çelik Kapı tamiri ve onarımı olarak profesyonel bir ekip muhteşem bir bakış açısı […]

İhsaniye En Yakın Çilingir

İhsaniye En Yakın Çilingir Anahtarımızı evde unuttuğumuz ve kapıda kaldığımız durumlarda yardımımıza yetişen kişilere çilingir adını veriyoruz. Çelik kapılarda bulunan kilitleri açan ve kilit değişimi de yapan bu firmaların hizmet alanı sandığımızdan çok daha geniştir. Kilit değişimi, çelik kapı tamiri ve bakımı gibi birçok önemli hizmet çilingir firmaları tarafından verilmektedir. Siz de çelik kapınızla ilgili […]

İhsaniye Dortek Çelik Kapı Tamiri

İhsaniye Dortek Çelik Kapı Tamiri İhsaniye Dortek Çelik Kapı tamiri müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutarak kapılarınızı tamir ediyorlar. İhsaniye Dortek Çelik Kapı tamiri estetik ve güvenli olması sebebi açısından Günümüz de en çok kullanılan kapi türleridir. Kapılarda uzun süre kullanıma bağlı olarak Kapılarınız da bozulmalar sorunlar meydana gelebiliyor. Bu sorunları gidermek için en yakın çilingirden […]