Şuhut Çelik Kapı Tadilatı

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

çelik kapı tamiri

Çelik kapı; dışarıdan müdahale ile açılması zor olan son derece güvenlikli bir kapıdır. Bu sebeple yüksek güvenlik gerektiren yerlerde tercih edildiği gibi hızsız girmesinden korkan ev sahiplerinin de tercihleri arasındadır. Genellikle dış mekân kapılarda kullanılır.

Çelik Kapılarda Oluşan Sorunlar

Çelik kapılar uzun süre kullanımlarda zamanla bazı sorunlara yol açabilir. Bu kapıların bakımlarının düzenli yapılması gerekir. Firmamız bu konuda alanında uzmandır. Her türlü Şuhut Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet vermektedir.

Çelik kapılarda zamanla oluşan sorunlar şu şekildedir; Kapının sert kapanması ya da kapanmaması, menteşe ile ilgili sorunlar, kilit arızası sorunu, fitil yıpranması, kapı düşmesi ya da alınan bir darbe sonucu kapıda oluşabilecek çeşitli hasarlar şeklindedir. Oluşabilecek bütün bu sorunlar sonrasında firmamız ile iletişime geçebilirsiniz.

Çelik Kapının Sert Kapanması Sorunu

Çelik kapının sert kapanıyor olması sorunu müşterilerimizden aldığımız en çok şikâyetler arasındadır. Böyle bir sorun kapının düzgün bir şekilde monte edilmemesinden kaynaklı olabilir. Montajında ya da sonrasında oluşan bir sebeple kapı eğri duruyor olabilir.

Bu gibi durumlarda kapının gönyeye alınması ve düzeltilmesi gerekir. Gönyeye alma işlemi yaparken kapı menteşeleri çıkartılır ve kapı tekrar ayarlanır. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında firmamız ile irtibata geçilmeli ve sorun hakkında detaylı bilgi verilmelidir. Şuhut Çelik Kapı Tadilatı için gelecek olan ustalarımız gerekli alet edevatları ona göre getireceklerdir.

Çelik Kapılarda Menteşe Sorunu

Menteşe sorunu Şuhut Çelik Kapı Tadilatı sırasında çok karşılaşılan bir sorundur. Bu sorun menteşelerin kasması ya da kırılması sonucunda ortaya çıkabilir. Bu da kapıların düzgün kapanmamasına ve kapanırken rahatsız edici bir ses çıkarmasına sebep olabilir. Bu ses ev halkını rahatsız edeceği gibi komşuları da rahatsız edebilir.

Çelik kapıların uzun süre kullanımında menteşe bölümleri yağsız kalabilir. Menteşelerde zamanla küflenme meydana gelebilir ya da menteşe arasına bir cisim sıkışabilir. Bu durumda menteşe sorununa yol açar. Böyle sorunlarda menteşenin değiştirilmesi ya da yağlanması gerekir.

Kapı bozuk bir şekilde kullanılmaya devam ederse kolay bir şekilde çözülebilecek bir sorun iken daha büyük sorunlara sebep olabilir. Böyle bir durumda servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Kapı Kilit Arızası

Çelik kapılar, yüksek güvenlik sağlayan çeşitli kilitleme sistemlerinden oluşur. Dışarıdan herhangi bir darbe almadığı sürece uzun süre sorun çıkarmaz. Fakat değişik mekanizmalara sahip bu sistemin düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekir.

Çelik kapıların en önemli kısmı kilitleme sistemidir. Genellikle dış bölgelerde kullanılan çelik kapılar güvenlik açısından oldukça önemlidir. Kilitleme sistemi düzgün çalışmayan kapılar kilitlenme sorununa yol açar. Düzgün kilitleme yapmayan bir kapı kolayca açılır ve buda istenmeyen bir durumdur.

Kilitleme sisteminde herhangi bir arıza oluşup oluşmadığı ara sıra kontrol edilmesi gereken bir konudur. Kilitleme yaparken anahtar da zorlama oluşuyorsa bakmak gerekir. Açıp kapatırken kilitlemede oluşacak zorlanmalar zamanla kilitlenmeme gibi sorunlara yol açabilir. Anahtar dönmüyor, kilitleme sistemi devreye girmiyor ya da zorlanıyorsa bu durumlarda Şuhut Çelik Kapı Tadilatı yapan firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Fitil Yıpranma Arızası

Çelik kapılarda, silikon ve sert plastikten yapılmış fitiller mevcuttur. Bu fitiller kapıların daha yumuşak bir şekilde kapanmasını sağlar. Aynı zamanda dışarıdan gelebilecek ses toz gibi etkilerin ortadan kaldırılması görevini üstlenir.

Çelik kapı fitilleri kapı ile kasa arasında bulunur. Burada oluşabilecek boşluğu ortadan kaldırır. Kasa ile kapı arasında çarpmayı engelliler. Uzun süreli kullanımlarda bu fitiller aşınmakta ve yıpranmaktadır. Dolayısıyla işlevini yerine getirememektedir. Böyle bir durum dışarıdan gelebilecek gürültü ya da kirliliği engellemediği gibi aynı zamanda herhangi bir hırsızlık girişiminde kapının daha kolay açılmasına sebep olur.

Basit bir detay gibi görünen fitillerin işlevi oldukça fazla ve önemlidir. Şuhut Çelik Kapı Tadilatı sırasında ortaya çıkan fitil değiştirme işlemi oldukça kolay bir iştir. Fitil değiştirme ya da bakım hizmetleri firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

Çelik Kapı Kol Arızası

Kapıyı açıp kapatmaya yarayan kapı kolları, kapının en çok kullanılan bölümüdür. Kapı kolu çok kullanımına bağlı olarak arızalanması da yüksek ihtimaldir.

Kapı kolu iki türlüdür; Sadece içerden açılan kapı kolu ve hem içerden hem dışardan açılan kapı kolu şeklindedir. Sadece içeriden açılan kapı kolları özellikle dış kapılarda tercih edilen bir kol türüdür. Kapı kolu arızalarında kol hareket etmeyebilir ya da basıldığı zaman mekanizma çalışmaz ve kapı açılmayabilir. Böyle Şuhut Çelik Kapı Tadilatı durumlarında kolun değiştirilmesi ya da içinde bulunan mekanizmanın tamir edilmesi gerekir.

Çelik Kapılarda Kesme Ve Yükseltme İşlemi

Binalar yeni yapıldığı zaman takılan kapılar mevcut yerdeki ölçüler temel alınarak yapılır. Zaman içerisinde fayans ya da parkelerden oluşan kabarmalar kapıların açılıp kapanmasını zorlaştırmaktadır. Yerdeki problemin çözülemediği durumlarda kapının boyunun kesilmesi ya da kapının yükseltilmesi gerekir.

Şuhut Çelik Kapı Tadilatı yapılırken kesme işlemi genellikle kapının alt kısmından gerçekleştirilir. Kapının alt kısmından bir miktar kesilerek daha rahat hareket etmesi sağlanır.

Kapı yükseltme işleminde ise kapının sökülerek bir miktar yukarı kaldırılması gerekebilir. Çelik kapının menteşelerin de meydana gelen problemler sonucunda kapı aşağı kaymış olabilir. Bu durumda menteşelerin sökülüp tamir edilmesi ve kapının uygun yerine montajının yapılması gerekir.

Çelik Kapı Görünümünü Değiştirme

Çelik kapıların çok çeşitli renk ve modelleri mevcuttur. Kapılar ahşap giydirme ve ya boyalı olabilir. Kapı görüntüsünden ve renginden zamanla sıkılabilir değiştirmek isteyebilirsiniz. Ya da oturduğunuz evde mobilyalarınız ile uyumlu bir hale getirmek isteyebilirsiniz. Dışarıdan alınan bir darbe sonucu kapının dış yüzeyini yenilemek gerekebilir. Çelik kapıların, zamanla dışındaki boyalar yıpranabilir.

Özellikle çelik kapılar dış cephede bulunuyorsa, Şuhut Çelik Kapı Tadilatı sırasında bu sorunla daha çok karşılaşılır. Dışarıda her türlü yağmur, dolu ve güneş gibi etkenlere maruz kalan kapılar daha çok yıpranır. Zamanla dış etkiler sonucu kapı üzerindeki boyalar bozulmalara ve soyulmalara başlar.

Çeşitli sebepler sonrası kapının dış yüzeyi değiştirilmek istenebilir. Herhangi bir sebeple değiştirmek istediğiniz kapılar için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz. İstediğiniz renk ve model seçenekleri size sunulur. Şuhut Çelik Kapı Tadilatı ile ilgili neler yapılması gerektiği konusunda karar verildikten sonra kapı ölçüleri alınarak yenileme işlemi tamamlanır. Öncelikle kapı üzerindeki boyalar zımpara yardımı ile temizlenir ve tekrar boya ve vernik uygulaması yapılır.

Çelik Kapı Çeşitleri

Çelik kapılar son zamanlarda güvenlik sebebiyle daha çok kullanılmaya başlamıştır. Çok farklı özelliklere sahip çelik kapılar mevcuttur. Çok farklı modellerde çelik kapı üretimi gerçekleşmektedir.

Daire girişinde kullanılan çelik kapılar, işyerlerinde kullanılan çelik kapılar, villalarda kullanılan çelik kapılar, apartman girişinde kullanılan çelik kapılar gibi kullanım alanları mevcuttur. Farklı kullanım alanlarına sahip olan çelik kapılar, farklı modellerde üretimi yapılmaktadır.

Kullanılan sacın kalınlığına ve dış görünümün farklı oluşuna göre çelik kapı seçenekleri mevcuttur. Ekonomik çelik kapılar, lüks çelik kapılar, ekstra seri çelik kapılar gibi modellerde üretimi mevcuttur. Bu sebeple çelik kapı tadilat işleri de biraz daha zorlaşmıştır.

Şuhut Çelik Kapı Tadilatı konusunda hizmet veren firmamız kapılarla ilgili ortaya çıkabilecek bütün bu sorunları gidermektedir. Deneyimli ve uzman kadrosu ile sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

Şuhut Çelik Kapı Aksesuar Değişimi

Şuhut Çelik Kapı Aksesuar Değişimi Çelik kapının kalitesini ve şıklığı gösteren aksesuarlar zamanla kullanıma bağlı olarak deformasyona uğruyor. En çok karşılaşılan Şuhut Çelik Kapı Aksesuar değişimi kapsamında; tokmak ve kolların kararması gibi sıkıntılar meydana gelir. Bir evin sakinlerini ve misafirlerini karşılayan çelik kapıların yıpranmış görünümde olması ise rahatsızlık verir. Neredeyse sürekli temas halinde olunan dış […]

Şuhut Kilit Mekanizma Tamiri

Şuhut Kilit Mekanizma Tamiri Şuhut Kilit Mekanizma Tamiri firmamız tarafından bu hizmet verilerek kilit mekanizmalarında meydana gelen bütün sorunları ve problemleri gideriyoruz. Kilit mekanizmaları çok önemli bir husustur. Kapının kilitlenmemesi ya da kilitlenen kapının tekrar açılmaması büyük sorun yaratır. Bu sorun yüzünden evde mahsur kalmanız çok olası bir durumdur. Birçok kişi tarafından tercih edilen kapılar […]

Şuhut Çelik Kapı Yüzey Fiyatları

Şuhut Çelik Kapı Yüzey Fiyatları Şuhut Çelik Kapı Yüzey fiyatları son zamanlar da en çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Çelik kapılarımız özellikle koruma açısından son derece faydalı olan kapılarımızdan biridir. Çelik kapıların kullanımı ile ilgili bilgi topladıktan sonra hemen hemen herkesin tercihi bu kapı yönünde olmaktadır. Şuhut Çelik Kapı Yüzey fiyatları bakımından da […]

Şuhut Çelik Kapı Bakımı

Şuhut Çelik Kapı Bakımı Çelik kapının tüm her yerini deterjansız nemli yumuşak bir bezle silinmelidir. Birçok kişiye deterjansız silmek yeterli gelmez ve mutlaka kimyasal kullanmak ister içleri rahat etmediği için Hatta kuvvetli kimyasallar kullanırlar ve bu da çelik kapıları malzemesini bozmaktadır. Şuhut Çelik Kapı Bakımı da çok gerekli görülüyorsa hafif temizlik ürünleri ya da kimyasal […]

Şuhut Merkezi Kilit Tamiri

Şuhut Merkezi Kilit Tamiri Şuhut Merkezi Kilit Tamiri yapmak için firmamız özveri ile çalışmaktadır. Çelik kapılar birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Firmamız oluşan problemleri çözmek için hizmet vermektedir. Şuhut Merkezi Kilit Tamiri ve onarımı profesyonel bir ekip ve son derece kaliteli olan malzemeler, ustanın tecrübesi ve bakış açısı ile olası tüm sorunları ve problemleri gidermek […]