Kenya Çelik Kapı Onarımı

Çelik kapılar sac ve çelik malzeme ile güçlendirilmiş kapılardır. Günümüzde çelik kapıların kullanım derecesi ahşap ve demir kapılara göre oldukça fazladır. Sık kullanılmasının bir nedeni olarak güvenlik bir yana, estetik görünümü de insanlar tarafından tercih edilmektedir. Görünümü ve güvenliği açısından yaygın olarak kullanılan çelik kapılar, uzun süreli kullanımlarda bazı arızalara neden olmaktadır.

çelik kapı tamiri

Çelik kapılar sac ve çelik malzeme ile güçlendirilmiş kapılardır. Günümüzde çelik kapıların kullanım derecesi ahşap ve demir kapılara göre oldukça fazladır. Sık kullanılmasının bir nedeni olarak güvenlik bir yana, estetik görünümü de insanlar tarafından tercih edilmektedir. Görünümü ve güvenliği açısından yaygın olarak kullanılan çelik kapılar, uzun süreli kullanımlarda bazı arızalara neden olmaktadır.

Kenya Çelik Kapı Onarımı Nedir?

Çelik kapılar, diğer kapılarla karşılaştırıldığında daha gelişmiş mekanik özelliklere sahiptir. Montajı oldukça önemlidir. Çelik kapı duvara monte edilirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli nokta vardır. Çelik kapı ile çerçeve arasındaki boşluk 3-4 milimetreden fazla olmamalıdır. Ayrıca kapılar kapı mermerinin altına sağlam bir şekilde takılmalıdır. Son olarak çelik kapı kasasında en az 5 milimetre çelik ile takviye edilmesi gerekmektedir. Ayrıca çelik kapının montaj sonrası bükülmemesini sağlamak da önemlidir.

Doğru ve güvenli montaja rağmen çelik kapılar kullanımdan sonra bozulabilir. Çelik kapı kilitlerinde şu sorunlarla karşılaşıldığında onarılmalıdır: Anahtar kilidi açmıyor, kapı kapanmıyor, üst veya alt kilit çalışmıyor. Kırık menteşeler kapıların düşmesine neden olabilir. Daha da kötüsü, düşen veya zemine sürten kapı gövdeleri zamanla hasar görebilir, çerçeveleri kayabilir. Bu sebeple mevcut sorun ilerlemeden müdahale edilmeli ve daha yüksek maliyetli hasarların önüne geçilmelidir. Firmamız ile iletişime geçmeniz halinde minimum maliyete en kaliteli Kenya Çelik Kapı Onarımı hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Çelik Kapıların Mekanik Sistemi

Çelik kapı problemlerini çözen kişilere çelik kapı tamircisi denir. Birçok bölgede çelik kapı tamircileri bulunmaktadır. Türkiye’nin her köşesinde, hemen hemen her semtinde bir kapı çilingiri bulunmaktadır. Yerel kapı teknisyenlerine çilingir denir. Çilingirler, çelik bir kapının sadece kilit kısmıyla ilgili sorunları çözer. Mekanik aksam farklı bir konudur.

Çelik kapı denilince akla birçok sorun gelmektedir. Ahşap kapılara göre daha güvenli olduğu için son yıllarda yaygın olarak kullanılmaya başlanan çelik kapılar oldukça caziptir. Birçok kapı üreticisi tercih edildiği için çelik kapı imalatına yüksek değer vermektedir. Çok tercih edilen bir kapı olduğu için Kenya Çelik Kapı Onarımı da bir o kadar önemlidir. Çelik kapıların onarımı ve bakımını yapan kişilere çelik kapı tamircisi denir. Her türlü çelik kapı sorunlarınızda bize ulaşabilirsiniz.

Çelik kapı tamircilerinin en büyük zorlukla karşılaştığı yer, çelik kapı duvara takıldıktan sonra oluşan hatalardır. Çelik kapı yanlış monte edildiğinde aileler sayısız sorunla karşı karşıya kalır. Kendi yöntemleriyle problem çözmeye çalışan aileler, beceri gerektiren problemler ortaya çıktığında çelik kapı tamircilerini aramalıdır. Çelik kapıları tamir eden çilingir ve kapı ustaları, tamir işlemi sırasında dikkatli olmalıdır. Kapı arızası doğru tespit edilmez ve uygun bir çözüm bulunmazsa daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Böyle bir sorunla karşılaşmamak için çelik kapı onarım firmaları iyi seçilmelidir.

Çelik Kapınızın Sorunu Ne?

 • • Çelik kapı kilitlerinizin ve ilgili ayarlarınızın bakımı,
 • • Çelik bir kapıya kol kovucu uygulanması,
 • • Çelik kapıların çekilmesine karşı pençe sistemi,
 • • Çelik kapı, kapı özelleştirmesi,
 • • Çelik kapı merkezi kilit sistemlerinin tamiri, montajı, bakımı (Kale, Yale, Multlock Merk.Kilit),
 • • Çelik ve ahşap kapıların çelik profillerle güçlendirilmesi,
 • • Çelik kapınızı korumak için müşteri ile istişare,
 • • Çelik ve ahşap kapılarınız için ikincil güvenlik kilitleri imalatı,
 • • Hırsızların girdiği kapılarda çelik kapıların geçici ve uzun süreli kullanıma uyarlanması,
 • • Çelik kapınızın yıllık bakım ayarlarının yapımı,
 • • Çelik kapınızın namlusunun (çekirdeğinin) değiştirilmesi,
 • • Kapı alarmlarının montajı ve satışı,
 • • Anahtarı çalınan veya kaybolan dairelerin kapı segmanlarının değiştirilmesi,
 • • Çelik kapınızda arızalı veya yıpranmış aksesuarların değiştirilmesi (rozet, kapı kolu, dürbün vb.)

Çelik kapı onarım merkezi olarak her türlü kapı tamiri yapılır, hırsız tarafından yıpranan veya kırılan kilit mekanizmaları tamir edilir. Profesyonel imalat kadromuzla İstanbul’un her yerinde hizmetinizdeyiz. Her türlü çelik kapı tamiri için telefondan ve internet üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Kenya Çelik Kapı Onarımı Nasıl Yapılır?

Çelik kapılardaki sorunların en çok karşılaşılanı kilit ve menteşe problemleridir. Çelik kapının kilit tamiri, gövdeden çıkarılan çelik kapının kilitlerinin ortaları değiştirilerek yapılır. Menteşe sorunu kapının tümünü ilgilendirdiği için ciddi bir problemdir. Öncelikle kapı ile ilgili sıkıntının menteşelerden kaynaklanıp kaynaklanmadığını belirlemek gerekir. Kapı kapanırken birden kapanmıyorsa, kapı kapandığında anahtar şiddetle dönüyorsa ve kapı sesi duyuluyorsa sorun menteşededir. Bu tür sorunlar ortaya çıkarsa çelik kapı menteşesi onarılarak sorun çözülecektir.

Çelik kapılarda menteşe sorunu veya başka sebepler giderildikten sonra bu sefer sorun devam ederse çelik kapının sökülmesi gerekecektir. Çelik kapı onarım hizmeti veren firmamız, önemli müteahhitlere çelik kapı tamir hizmeti vermektedir. Ayrıca çelik kapı kullanımından kaynaklanan sorunlardan servisler sorumludur. Bu hizmetten ücretsiz olarak faydalanabilmeniz için kapı garanti kapsamına alınabilir. Aksi takdirde çelik kapı onarım hizmetleri, hizmetleri karşılığında belirli bir ücret alacaktır.

Çelik Kapı Menteşelerinin Tamiri

Çelik kapı menteşesi çelik kapılar için üretilmiş bir üründür. Çelik kapının çerçeveye bağlanmasını sağlayan menteşeler kaynak veya vidalama ile kullanılmaktadır. Çelik kapı menteşelerinin yaşadığı sorun, kapı kullanımı sırasında birçok soruna neden olabilir. Çelik kapı kullanan müşterilerin en büyük sorunları genellikle menteşelerdir. Çelik kapı menteşelerini tamir eden çelik kapı tamircileri, en sık karşılaştıkları sorunların kapının çok sıkı kapanması veya düşme nedeniyle kapıyı kapatamaması olduğunu belirtiyor ve en çok bu konuda Kenya Çelik Kapı Onarımı talebi geliyor. Bu sorunlara erkenden müdahale edilmezse çelik kapı menteşesi küçülebilir ve kırılabilir.

Çelik Kapıların Kesilmesi

Çelik kapı sorunları ile uğraşırken yapılması gereken durumlardan biri de çelik kapının kesilmesidir. Çelik bir kapının kesilmesi genellikle alttan yapılır, kapı kesildiğindeki durum zeminin yüksekliğidir. Yerden kaldırmak, özellikle çelik bir kapının açılıp kapanmasını zorlaştırır ve zamanla menteşe ile ilgili sorunlara yol açar. Çelik kapıları kesen asansörler genellikle kapının bulunduğu zemindeki yeni parke veya fayans şişmesinden kaynaklanır. Bu gibi durumlarda çelik kapı kesilerek kapının doğru çalışması sağlanır. Metal kapı tamircileri, çelik kapının bir parçasını alttan görerek kapının istenilen seviyeye yükseltilmesini sağlar.

Çelik Kapı Yükseltme

Çelik kapı problemlerini çözmenin yöntemlerinden biri de çelik kapıları kaldırmaktır. Müşterilerin çelik kapı kullanırken karşılaştıkları sorunlardan biri de aşınmadır. Müşteriler, çelik kapıların zemine sürtündüğünü ve bu nedenle açılıp kapanmada sorun yaşadıklarını bildirmektedir. Bu sorunları çözmek için çelik kapı kaldırma yöntemi kullanılmaktadır. Çelik kapıların zemine sürtünmesinin nedenlerinden biri de çelik kapı menteşelerindeki bir sorundur. Çelik kapı menteşesinin tamiri bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Çelik kapıların zemine sürtünmesinin bir başka nedeni de zemindeki değişikliklerdir. Herhangi bir nedenle çelik kapının üzerinde bulunduğu zemin yükselirse çelik kapı zemine sürtünmeye başlayacaktır. Böyle bir sorun oluşursa, kapının alt kısmı hafifçe kesilecek ve kapı yükselecektir.

Firmamız İstanbul’un tüm ilçelerinde, Anadolu ve Avrupa yakasında çelik kapı onarım hizmeti vermektedir. Tamir fiyatları sektördeki fiyatlardan daha ucuzdur. Firmamız resmî kurumlarla bağlantılı olduğu için de güvenilirdir. Çelik kapı ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçebilirsiniz. WhatsApp’a kapı sorununun fotoğrafını gönderirseniz size nasıl doğru hizmeti sunabileceğimizi de anlatabiliriz. Firmamız kısa çelik kapılar, sürtme çelik kapılar, kaldırma çelik kapılar, kapanmayan çelik kapılar, rijit dönüşlü çelik kapı kilitleri gibi birçok soruna çözüm sunmaktadır.

Çelik Kapı Tamiri Fiyatları ve Fiyat Tarifesi


Çelik kapınızı tamir ettirmeden önce sorunu gösteren kısa bir video çekip whatsapp üzerinden bize göndermeniz yeterli. Dakikalar içerisinde arızanızın çözümü, tamir ücreti ve referanslarımızın olduğu teklifimizle size geri dönmüş olacağız. Bu sayede kapınızın arızasına benzer sorunları çözdüğümüz yüzlerce referansımızı inceleyebilir, ne kadar ücret ödemeniz gerektiğini görmüş olursunuz. Tamir esnasında asla ekstra bir bedel ile karşılaşmazsınız. En uygun çelik kapı tamiri fiyatları için bizi arayabilirsiniz.

Ücretsiz

Keşif

Whatsapp İletişim

Çelik Kapı Tamiri Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Çelik Kapı Tamiri işlemi referanslarımızın tamamını incelemek isterseniz Çilingir Servisi Kubilay Usta isimli Youtube Kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Benzer Hizmetlerimiz

Sizin İçin En Kaliteli Ürünlerle En Uygun Fiyata Sunduğumuz Hizmetlerimiz

Kenya Çelik Kapı Tamiri

Kenya Çelik Kapı Tamiri Kenya Çelik kapı tamiri konusunda profesyonel hizmet veren firmamız kapınızda meydana gelen her türlü sorunu çözmeye hazırdır. Yıllardır bu alanda hizmet veren ve müşterilerinin sorunlarını çözen ekip arkadaşlarımız her zaman desteğinize hazırdır. Müşteri memnuniyetine verdiğimiz önem ve işimize verdiğimiz değerle her zaman hizmetinizdeyiz. Kenya Çelik Kapı Tamiri Nedir? Güvenlik, her insan […]

Kenya Çelik Kapı Görünüm Yenileme

Kenya Çelik Kapı Görünüm Yenileme Uzun yıllar boyunca kullandığımız ve değişimi evdeki herhangi bir eşyayı değiştirmek kadar kolay olmayan çelik kapılarımız zamanla aşınabilir, rengi solabilir, kulplarında renk matlaşması olabilir ya da tokmak kısmı kırılıp kopabilir. Bu durumda yüksek meblağlar ödeyerek değiştirmek yerine yenilemek en iyisi olacaktır. Çelik kapılarınızın türü ve modeli ne olursa olsun istediğiniz […]

Kenya Oto Çilingir

Kenya Çilingir Kimdir ? Kenya oto Çilingir hizmeti aracınızın anahtarı kırıldığında veya kaybolduğunda aracınıza zarar vermeden kapısını açmanıza yardımcı olur. Bir anlık dalgınlık sonucu arabanızın anahtarını içeride unutabilirsiniz. Otomobiliniz bir süre sonra güvenlik nedeniyle kapılarını kilitleyecektir. Yedek anahtarınız yoksa işinde uzman bir oto çilingir firmasına ihtiyacınız olabilir. Araba anahtarı kayboldu veya arabanın anahtarı içinde kaldıysa […]

Kenya Çelik Kapı Panel Fiyatları

Kenya Çelik Kapı Panel Fiyatları Çelik kapılar yapısı itibari ile pek çok işlemden geçerek ev veya pek çok yapıya monte edilen tasarımlardır. Çelik kapıların iç dizayn kısmı panel adı verilen oluşumdan ibarettir. Paneller, çelik kapılar ve ön yüzeyi içerisinde bulunan önceden işlenen ve kullanılabilir hale getirilen parçalardır. Panel yapılar iç kısımları aralıklar halinde olan ve […]

Kenya Kale Alarm

Kenya Kale Alarm Servisi Kenya Kale alarm alanında uzman bir firmadır ve pek çok insanın güvenini kazanmayı başarmıştır. Kale alarm servisi hangi hizmetleri verir sorusuna verilecek cevaplar ise oldukça fazladır. Bu servisi veren çilingir firmaları, kilitlerle ilgili her sorunu çözme imkanına sahiptirler. Kale marka kilitlerde meydana gelen hidrolik problemleri, kale alarm servisi tarafından kısa süre […]